Rankinių priežiūra

Rankinių odos tipai ir jų priežiūra

Galime drąsiai teigti, kad odos apdirbimas yra tikras menas, o skirtingų rūšių odos suteikia didelę kūrybinę įvairovę rankinių gamyboje. Odiniai aksesuarai, tiek odinės rankinės, piniginės ar krepšiai ilgą laiką išlieka nesenstantys. Su laiku dėl odos savybių jie tiesiog išsiugdo naują, žavingą charakterį. Visgi, tai nereiškia, kad jūsų odinė rankinė yra nesunaikinama – ja reikia šiek tiek pasirūpinti, kad rankinė tarnautų visą gyvenimą. Žemiau aptarsime, kiokios odos rūšys naudojamos rankinėms ir kaip jas prižiūrėti, kad jūsų rankinė tarnautų ilgus metus.

Kokios odos rūšys naudojamos rankinėms ir kaip jas prižiūrėti?

Žemiau aptarsime, kokios odos rūšys dažniausiai naudojamos rankinių gamyboje bei kaip jas prižiūrėti.

Veršiuko oda

Veršiuko odos rankinė

Jei turite odinę rankinę, tikėtina, kad ji yra pagaminta iš veršiuko odos. Veršiuko oda pasižymi ne tik lygumu ir lengvumu, bet ir tvirtumu bei ilgaamžiškumu. Tokios rankinės pavyzdys – ELWYNA. Būtent todėl ši oda yra dažniausiai naudojama rankinėms. Nesvarbu, ar jūsų odinė rankinė pagaminta iš grublėtos ar lygios veršiuko odos, yra keletas dalykų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį siekiant kuo geriau šią rankinę prižiūrėti:

  • Stenkitės išsaugoti rankinės blizgesį. Veršiuko oda laikui bėgant kiek blunka, ypač jei buvo dažyta šviesesne spalva, pavyzdžiui, smėlio. Po kiekvieno naudojimo pasistenkite nuvalyti rankinę švaria, sausa šluoste.
  • Naikinkite įdubimus. Jei rankinėje pastebėjote nedidelį įdubimą, švariais, sausais pirštais arba audinio gabalėliu pamasažuokite pažeistą vietą bei priešingą įdubimo pusę.
  • Laikykite kiekvieną rankinę atskirai. Jei rankines padėsite vienas ant kitų arba prie pat kitų, rankinių užtrauktukai, segtukai ar kitos detalės gali pažeisti gretimas rankines. Galite dėl papildomo saugumo laikyti rankines atskiruose medžiaginiuose maišeliuose.
  • Saugokite nuo tiesioginių saulės ​spindulių. Kadangi veršiuko oda sensta daug greičiau būdama ant tiesioginės saulės šviesos, ilgesnis kontaktas su saule gali pagreitinti jos tamsėjimo procesą. Geriausia rankines laikyti uždarose patalpose, pavyzdžiui, drabužių spintoje.

Lakuota oda

Lakuota oda pasižymi blizgančia, veidrodine apdaila, kuri akimirksniu patraukia akį dėl smagiai atrodančio paviršiaus. Visgi, šio tipo odos rankinėms reikia nemažai priežiūros ir, jei nesame atsargūs, rankinės oda gali lengvai nusitrinti, todėl privalu žinoti, kaip išlaikyti tokias rankines geros būklės.

  • Dažnai jas nušluostykite. Lakinės odos yra padengtos blizgia danga, todėl reikia užtikrinti, kad jos nubluktų. Rankinių paviršių nuvalykite specialiomis priemonėmis naudodami minkštą šluostę arba medvilninius vatos diskelius – nenaudokite priemonės tiesiai ant maišelio, nes ji gali būti per stipri ir dar labiau pažeisti paviršių.
  • Apsaugokite rankines nuo dėmių. Lakuotos odos rankinės yra labiau pažeidžiamos įbrėžimams, kurie palieka tamsias dėmes, todėl norėdami jas pašalinti, naudokite nagų lako valikliu suvilgdytus vatos diskelius.
  • Laikykite lakuotos odos rankines atskirai nuo kitų rankinių ir daiktų, kad jų spalva nenutekėtų.
Lakuota rankinė

Zomšinė oda

Zomšinė oda

Ši švelni oda yra daugelio mėgstama dėl savo lanksčios ir minkštos tekstūros. Visgi, ant zomšinės odos greitai gali atsirasti nešvarumų ir pažeidimų, jei tokios odos rankinė yra netinkamai prižiūrima.

  • Norint apsaugoti rankinę nuo pažeidimų, naudokite specialų, zomšinei odai skirtą purškiklį. Valykite rankinę tinkamais įrankiais, geriausia, negrubiais paviršiais.
  • Saugokite zomšines rankines nuo kontakto su vandeniu ar kitais skysčiais. Net ir prisilietimai ką tik kremu suteptomis rankomis gali palikti dėmių.

Egzotinė oda

Egzotinė oda, tai lyg visų odinių rankinių „karalienė“. Egzotinės odos yra itin prabangios, nes pagamintos iš gyvūnų, tokių kaip krokodilų, pitonų ar stručių odų. Skirkite ypatingą dėmesį jų priežiūrai.

  • Reguliariai naudokite rankinių odos kondicionierių. Kai kurios egzotiškos odos, tokios kaip pitono ar stručio, daug greičiau praranda drėgmę nei kitos rankinės, todėl nepamirškite 1–2 kartus per mėnesį jų drėkinti.
  • Roplių odos rankines (pvz., gyvačių ar krokodilų) valykite žvynų kryptimi.
  • Laikykite šias rankines atskiruose maišeliuose drabužių spintoje ar kitoje uždaroje vietoje.
  • Neleiskite egzotiškos odos rankinėms sušlapti. Šios rankinės yra itin trapios, todėl net jei sušlapinote, nedelsiant drėgną vietą nuvalykite švelnia šluoste. Netrinkite tos vietos ir nenaudokite valymui muilo. Leiskite išdžiūti savaime, nenaudodami plaukų džiovintuvo.
Egzotinė oda

Bendri rankinių priežiūros patarimai

Štai dar keli, visoms rankinėms tinkantys patarimai nepriekaištingai kasdienei priežiūrai:

  • Šluostės. Kasdieniam rankinių valymui geriausia įsigyti zomšinį šepetėlį arba tam skirtą sausą šluostę, kuri bus pakankamai švelni tikrai odai. 
  • Rankinės forma. Paliekant rankinę ilgesniam laikui išimkite iš vidaus visus daiktus, kad jie nekraipytų rankinės formos. Nekabinkite odinių rankinių už rankenų, nes taip galite jas ištempti.
  • Valymas. Kiekvieną rankinės valymą pradėkite švariomis rankomis, švaria mikropluošto šluoste ir jau ištuštinus rankinę. Atidarykite visus skyrius ir viską išimkite, o tada pakratykite rankinę aukštyn kojomis, kad pašalintumėte smulkius nešvarumus. Valant rankinę nenaudokite per daug vandens, pakaks tiek, kad suaktyvintumėte muilą ir švelniai nuvalytumėte rankinę.
  • Drėkinimas. Odai drėkinti naudokite specialius kremus arba natūralius aliejus.
  • Skalbimas. Neskalbkite odinių rankinių skalbimo mašinoje, nelyginkite jų, priežiūrai nenaudokite stiprių cheminių medžiagų.
  • Karštis ir saulė. Nelaikykite odinių rankinių saulėje arba šalia šilumos šaltinių, tokių kaip radiatorius.
  • Laikymas. Jei turite originalų maišelį, kuriame buvo jūsų odinis aksesuaras, geriausia jį laikyti jame. Svarbu nelaikyti odinių rankinių plastikiniuose maišeliuose ar burbulinėje plėvelėje – taip medžiaga negalės kvėpuoti. Jei originalaus maišelio neturite, laikymui tiks ir baltas medvilninis pagalvės užvalkalas.
Odos priežiūros priemonės

Rankines prižiūrėti padeda įvairios odos priežiūros priemonės, tokios kaip švelnūs šepetėliai, valymo putos, poliruokliai, apsaugos nuo lietaus ir kitos priemonės.

Atsižvelgdami į šiuos priežiūros patarimus skirtingiems odos tipams ir bendrai kasdienei rankinių priežiūrai suteiksite savo rankinėms meilę, kurios jos nusipelnė bei išsaugosite rankinių ilgaamžiškumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *