Stiliaus patarimai

Kaip pasirinkti rankinę pagal savo figūros tipą?

Dažnai girdime, kad rūbus reikia rinktis pagal figūros tipą, tačiau ar žinote, kad ir rankines vertėtų derinti prie kūno formos? Rankinė – tai ne tik būtiniausių daiktų laikymo vieta, bet pirmiausia – aksesuaras. Tinkamai parinkta rankinė gražiai papildys jūsų įvaizdį, įsilies į bendrą stilių ir atrodys tarsi jums skirta. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip gi pasirinkti rankinę pagal savo figūros tipą.

Kokią rankinę rinktis skirtingiems figūrų tipams?

Visų pirma svarbu paminėti, kad rankinė yra derinama prie kūno geometrijos apsirengus. Drabužiai keičia mūsų kūno proporciją, o rankinė gali tapti svarbiausiu ir bendrą stiliaus kompoziciją užbaigiančiu aksesuaru. Tad pirmiausia nuspręskite, kokią aprangą, drabužius norėsite rengtis, tuomet prie šios aprangos derinkite rankinę.

Apversto trikampio figūros tipas

Rankinė apversto trikampio figūrai

Apversto trikampio figūros tipas, tai kūno proporcija, kuriai būdingi už klubus platesni pečiai ir kartais stambesnė krūtinė. Jeigu apverstas trikampis pasižymi plačiais pečiais, tačiau smulkia krūtinės zona, idealiai tinka per kūną kryžiuojamos rankinės („cross bag“) taip pat laisvai ant klubo kabančios rankinės ilga rankena. Pavyzdžiui, rankinė ESTERA.

Čia atsiveria daugybė galimybių derinant rankinių diržus ir spalvas. Beje, labai svarbu atsiminti, kad rankinė, jeigu ją nuleidžiame iki klubo zonos, turėtų būti ne visai mažytė, kitu atveju išraiškingesnis rankinės diržas nukreips dėmesį į platesnius pečius.

Apskritimo formos figūros tipas

Apskritimo figūros tipas nuostabiai atrodys pasirinkus griežtesnių, kampuotų, asimetriškų ir „kietų”, formų rankines, dėvimas ant peties ir kabančias liemens linkyje, po žastu. Tokia rankinės forma ir pozicija sukurs puslankio liniją liemens zonoje ir tarsi palengvins viršutinę kūno dalį. Tokios rankinės pavyzdys galėtų būti odinė rankinė MASSIMA. Taip pat apskritimo figūros tipas nuostabiai atrodys su rankine trumpomis rankenomis, nešiojama delne. Tokios rankinės forma gali priminti nedidelį lagaminėlį. 

Rankinė apvaliai figūrai

Trikampio formos figūra

Rankinė trikampei figūrai

Trikampėms figūroms būdingi platesni klubai ir siauri pečiai, todėl rankinės darbas čia – pridėti išraiškos ir masės pečių juostoje. Tokiam figūros tipui tinka pačios įvairiausios, ryškiais diržais, plačiomis rankenomis, spalvingos, net ekstravagantiškos rankinės. Šiam figūros tipui puikiai tiktų odinė rankinė SAMARA. Svarbu tik, jog šios rankinės būtų dėvimos ne klubų zonoje.

Kvadrato formos figūra

Kvadrato formos figūra dažniausiai dar žinoma kaip atletiško kūno tipo figūra. Jai būdingi vienodo pločio pečiai, juosmuo ir klubai. Kadangi šis siluetas paprastai yra „tiesus“, jam vertėtų sukurti vingių iliuziją pasitelkiant rankinę.

Rankinės, kurias turėtumėte rinktis, tai delninės, kurios yra prispaudžiamos po ranka arba stambesnės trumpų rankenų rankinės, dėvimos ant peties, sukuriančios vizualiai daugiau išlinkimų. Pavyzdžiui, odinė rankinė NOEMI. Vertėtų vengti rankinių, kurios remiasi į klubus arba tų, kurios nukrenta žemiau klubų. Tokios rankinės tik dar labiau pabrėžtų jūsų kvadrato formos rėmą.

Rankinė kvadrato formos figūrai

Smėlio laikrodžio figūra

Rankinė smėlio laikrodžio figūrai

Smėlio laikrodžio figūrai būdingas išraiškingesnis, laibesnis liemuo ir stambesnės krūtinės bei apatinės kūno dalies vietos. Smėlio laikrodžio figūrų savininkėms pasisekė, nes paprastai visos rankinės ant jų atrodo gerai. Visgi, turite atsiminti, kad rankinės dydis turi būti proporcingas figūrai, nepaisant to, kokia jūsų figūra. Atkreipkite dėmesį į išraiškingiausią savo bruožą – juosmenį.

Rankinės, kurias verta rinktis smėlio figūros savininkėms, tai visos rankinės, proporcingos jūsų ūgiui ir kūno sudėjimui. Dideli krepšiai („tote bag“), pavyzdžiui, CARLITA, geriausiai tiktų aukštoms moterims. Jei esate žemo ūgio, rinkitės mažesnes rankines.

Kad ir kokio figūros tipo būtumėt, neabejotinai atrasite sau tinkančias ir patinkančias rankines. Atsižvelgus į šiuos patarimus rankinę pagal savo figūros tipą bus lengviau rinktis ir suprasti, kodėl vienos rankinės atrodo lyg jums pasiūtos, o kitos tiesiog „nelimpa“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *